رزرو مشاوره ازدواج در اصفهان [ آنلاین / حضوری ]

کلینیک تخصصی مشاوره ازدواج مهرآئین دانایی

مرکز مشاوره مهرآیین دانایی به‌عنوان یکی از تخصصی‌ترین مراکز روانشناسی و مشاوره ازدواج در اصفهان، خدماتی همچون روان‌پزشکی، روان‌شناسی و مشاوره‌های تخصصی درزمینهٔ های زیر را به‌صورت حضوری و مجازی ارائه می‌دهد.

جهت دسترسی آسان به مشاورین مجرب در داخل و خارج از کشور تنها کافی است که موضوع مشاوره خود را از طریق فرم زیر انتخاب و رزرو خود را انجام دهید. همچنین در صورت نیاز شما می‌توانید از طریق این مجموعه مشاوره ازدواج را به‌صورت حضوری و غیرحضوری دریافت نمایید.

مشاورین ازدواج در اصفهان

مشاوره ازدواج با بهترین مشاورین کلینیک مشاوره مهرآئین دانایی در اصفهان

فرایند ها و چالش های مشاوره ازدواج از زبان دکتر پروانه اسدی:

0:00
0:00

نکات مهم مشاوره‌ی قبل از ازدواج (دکتر اسدی)

در ادامه به  سوالات زیر پاسخ داده می شود:

 1. آیا همه چیز را در مورد انواع مشاوره ازدواج (مشاوره پیش از ازدواج،مشاوره حین ازدواج و…) می دانید؟!
 2. دوره های مشاوره ازدواج در اصفهان چه مدت برگزار می شوند؟
 3. مهم ترین مزیت اجتماعی ازدواج چیست؟
 4. تمامی ملاک هایی که باید پیش از ازدواج مدنظر قرار بدهید، کدام اند؟!
 5. اساسی ترین اهداف مشاوره پیش از ازدواج را می دانید؟!
 6. آیا می دانید مهم ترین سوالات که پیش از ازدواج باید بپرسید، کدام اند؟!
 7. آیا می دانید مشاوره ازدواج آنلاین و مشاوره ازدواج تلفنی چگونه صورت می گیرد؟!
 8. تست مشاوره ازدواج به صورت رایگان به همراه توضیحاتی برای شما آورده شده است !!

روانشناسان متعددی در نقاط مختلف کشور وجود دارند که می توانید با مراجعه به آن ها و بیان مشکلات، ترس ها و آرزو های خود تصمیم گیری دقیق و عاقلانه ای داشته باشید. مشاوره ازدواج نیز با برخورداری از اساتید و روانشناسان خبره می توانند شما را در این راستا یاری نمایند.

توجه داشته باشید که هر مشکلی راه حلی دارد اما اینکه آن راه حل چگونه و به چه شکل بیان و اجرا شود مهم است به همین دلیل هر مشاور با مشاور دیگر متفاوت است یعنی شما برای حل مشکلات رفتاری فرزندان نمی توانید به مشاور ازدواج رجوع کنید بلکه روانشناس کودک می تواند در این حیطه به شما مشاوره دهد.

مشاوره ازدواج

انواع مشاوره های ازدواج  کدامند؟

اما مشاوره ازدواج در هر مرحله از زندگی فرد متفاوت است و مراحل مجزایی دارد یعنی بسته به اینکه شما در چه مرحله ای از ازدواج قرار دارید به مشاوره متفاوتی نیز نیاز خواهید داشت. مراحل مشاوره ازدواج در اصفهان به شرح زیر دسته بندی می شود:

 • مشاوره پیش از ازدواج

مشاوره پیش از ازدواج با هدف کمک به افراد در جهت انتخاب زوج مناسب صورت می گیرد که البته مهم ترین نوع مشاوره ازدواج در اصفهان شناخته می شود چرا که جنبه پیشگیری دارد و در صورتی که به سمت و سوی صحیح هدایت شود می تواند از اختلافات شدیدی که ممکن است در آینده بین زوجین به وجود آید جلوگیری کند.

 • مشاوره در حین ازدواج

هر مرحله از مشاوره ازدواج اهدافی را دنبال می کند؛ هدف از مشاوره حین ازدواج تحکیم پایه های زندگی زوجین است. افراد با درک و شناختی که از یکدیگر پیدا می کنند می توانند به رفتار های درست و تصمیم گیری های موثر برای جلوگیری از بروز اختلاف نظر ها و مشاجره تسلط داشته باشند.

 • مشاوره بعد از ازدواج

مشاوره بعد از ازدواج همراه با شروع زندگی مشترک آغاز می شود تا طرفین مسائل فرهنگی، عقیدتی، اجتماعی و … مورد قبول یکدیگر را تجربه می کنند. در این حین ممکن است افراد قادر به حل برخی اختلافات در خصوص این مسائل نباشند، بنابراین مشاوره در این مرحله برای راهنمایی هر چه بهتر آن ها و پیشگیری از بروز اختلاف مفید واقع خواهد بود .

انواع مشاوره ازدواج در اصفهان

مشاوره پیش از ازدواج را به همه افراد توصیه می کنیم!

در وحله اول ما به همه افراد مشاوره ازدواج در اصفهان آن هم پیش از شروع زندگی مشترک یعنی مشاوره پیش از ازدواج را پیشنهاد می دهیم اما این امر بدین معنا نیست که شما در پایان منتظر پاسخ آری یا نه از سوی مشاور برای ازدواج با طرف مقابلتان باشید بلکه به این جهت است که دید شما به مسائلی که ممکن است در ابتدای روز های آشنایی از آن ها چشم پوشی کنید اما به مرور زمان موجب بروز اختلاف و تیره شدن روابط شما خواهد بود باز باشد.

در نتیجه هدف از مشاوره ازدواج این است که یاد بگیرید چگونه با مشکلات زناشویی روبرو شده و با تصمیم گیری های به موقع و عاقلانه مشکلات احتمالی را مرتفع سازید.

دوره های مشاوره ازدواج چه مدت است؟

عموما دوره های مشاوره ازدواج اصفهان کلینیک بسته به اینکه شما بیشتر بر روی چه مسئله ای درگیر هستید متفاوت است اما عموما برای اینکه بتوانید یک دوره کامل را سپری کنید بایستی به مدت 8 تا 11 ماه تحت مشاوره دکتر روانشناس قرار بگیرید.

اکثر افراد ملاک های پیش از ازدواج را نادیده می گیرند و به شناخت سطحی از فرد مقابل بسنده می کنند اما ازدواج یکی از مهم ترین تصمیمات زندگی هر فرد است که اگر در آن شکست بخورد با مشکلات روحی و روانی شدیدی مواجه خواهد بود لذا شما از طریق کارگاه های زوج درمانی و خانواده درمانی در کلینیک مشاوره ازدواج در اصفهان می توانید به این سنجش و شناخت عمیق دست پیدا کنید.

کارگاه های مشاوره ازدواج

از نظر شما علت ازدواج چیست؟

علت های ازدواج از آن دسته مباحثی است که با توجه به فرهنگ و رسومات هر قوم در جوامع مختلف آداب خاص و متفاوتی را دنبال می کند و افراد با توجه به هنجار های تعریف شده بر اساس فرهنگ خویش، زندگی مشترکشان را آغاز می نمایند.

به این نکته دقت داشته باشید که شاید ظاهر فرد تاثیر زیادی در انتخاب شما داشته باشد اما برای شروع یک زندگی معیار کافی نخواهد بود بلکه بایستی طرف مقابلتان را از لحاظ های دیگر نیز بررسی نموده و بحث ظاهر را در اولویت قرار ندهید چرا که تصمیم گیری بر اساس واقعیت ها برای شما دشوار خواهد شد.

 • ازدواج چه مزایای اجتماعی را به دنبال خواهد داشت؟

شاید در ابتدای فکر کردن راجع به مقوله ازدواج به این موضوع نیز برخورد کرده باشید که ازدواج و تشکیل خانواده مزایای اجتماعی را هم به دنبال خواهد داشت یا خیر؟ در پاسخ به این سوال باید گفت ازدواج سبب ارتقا سطح سلامت روان جامعه خواهد شد زیرا تداوم نسل زوجین را به همراه دارد که به دنبال آن آینده سازان مملکت را گروه سنی جوان اداره خواهند کرد.

قطعا زمانی که مدیران و قانون گذاران یک کشور را افراد جوان تر تشکیل دهند تصمیم گیری ها و سیاست های بروز و جدید تری برای جامعه اخذ می گردد و یک کشور را رو به پیشرفت سوق می دهد.

از سوی دیگر می توان اینگونه بیان نمود که به لحاظ روانی ازدواج های سالم شما را به سطحی از رضایت جنسی، مالی و آرامش و آسایش اجتماعی می رساند و از بیماری های روانی خصوصا خودکشی و افسردگی دور می کند و حتی انگیزه بیشتری را برای تلاش و پیشرفت همدیگر ایجاد می نماید.

شما چه ملاک هایی را پیش از ازدواج مد نظر قرار می دهید؟

به طور کلی ملاک های پیش از ازدواج را می توان در 5 رده نام برد که به شرح هر یک از آن ها در ادامه می پردازیم:

 • ملاک اول تناسب فرهنگی است که در مشاوره ازدواج مورد بررسی قرار می گیرد

مقوله مذهب و فرهنگ دو موضوع بسیار مهم است که در بین خانواده های ایرانی موج می زند. هرچند امروزه بسیاری از زوجین جدا از خانواده زندگی می کنند اما هنوز هم وابستگی عاطفی بین آن ها را شاهد هستیم.

تناسب فرهنگی در ازدواج

این مسئله را حتی در زمان مراجعه به مشاوره ازدواج در اصفهان روانشناسان نیز به شما گوشزد خواهند کرد به همین جهت در ابتدای شروع زندگی مشترک شناخت از خانواده ها و آگاهی از فرهنگ و عقاید آن ها بسیار مهم است زیرا اگر هر دو طرف از نظر فرهنگی در سطح تقریبا یکسانی نباشند تازه اول جدال و کشمکش ها آغاز می شود لذا رضایت و حمایت خانواده ها از هر دو طرف بسیار حائز اهمیت است.

 • گذشته طرف مقابلتان را زیر و رو نکنید

شما به هیچ عنوان اجازه اینکه طرف مقابلتان را به خاطر گذشته ای که داشته سرزنش یا محکوم کنید ندارید؛ بی شک هیچ کس به خاطر داشتن پدر و مادر معتاد و یا الکلی خوشحال نیست اما شما پیش از شروع یک رابطه حق انتخاب دارید و می توانید با تحقیق و پرس و جو به این نتیجه برسید که آیا آن شخص از طرف خانواده شما مورد قبول است یا خیر نه اینکه زندگیتان را با دروغ آغاز کنید بلکه با حقایق روبرو شوید و بر اساس این حقایق در مسیر درستی قرار بگیرید.

 • سطح تحصیلات زوجین نباید فاصله زیادی داشته باشد

تناسب بین تحصیلات هر دو طرف اهمیت بالایی دارد و در صورت فاصله جایگاه تحصیلی، ممکن است اختلافاتی بین زوجین به وجود بیاید. برای مثال به زوجی اشاره می کنیم که پسر به دانشگاه نرفته اما دختر با تحصیلات عالیه جایگاه اجتماعی بالایی دارد.

این زوج به احتمال بسیار زیاد در آینده و به مرور زمان به مشکلات زیادی بر خواهند خورد پس تناسب در این مبحث به درک دو طرف کمک خواهد کرد تا دنیای همدیگر را بیشتر و هر چه بهتر درک کنند اما برای اینکه از وجه اشتراکات بین هم با خبر شوید می توانید سری به مرکز مشاوره ازدواج در اصفهان بزنید و از مشاورین برجسته این مراکز کمک بگیرید.

 • اختلافات طبقاتی و اقتصادی را مد نظر قرار دهید (در مشاوره ازدواج بررسی می شود!)

برای پسر ها مقوله شغل و میزان درآمد بسیار حائز اهمیت است هر چند که در جامعه امروزه زن ها نیز پا به پای مردان فعالیت می کنند ولی می توان گفت هنوز هم تامین مسائل مالی بر عهده مرد است به همین جهت داشتن یک شغل آبرومندانه با درآمد مکفی که بتوان یک زندگی مشترک را اداره کرد برای آغاز یک زندگی، ایده آل به نظر می رسد اما به این نکته نیز توجه داشته باشید که خانواده دو طرف نیز از نظر فاصله طبقاتی و اقتصادی در یک نسبت و جایگاه قرار داشته باشند تا در آینده مشکلی برای هیچ یک به وجود نیایید.

مشاوره ازدواج مهرآیین

 • اختلاف سنی؛ امری مهم برای انتخاب شریک زندگی

اختلاف سنی با طرف مقابلتان یکی از مسائلی است که حتی در زمان مراجعه به مشاوره ازدواج نیز در خصوص آن از شما جویا می شوند زیرا اختلاف سنی می تواند روی تفاهم و تعاملات دو طرف تاثیر گذار بوده و کیفیت زندگی مشترک را تحت تاثیر قرار دهد.

عموم روانشناسان و مشاوران ازدواج فاصله سنی تا 5 سال را مطلوب می دانند به شرطی که پسر 5سال از دختر بزرگتر باشد اما فاصله سنی زیاد از میزان درک زوجین از یکدیگر کاسته و آسیب هایی را برای هر دو طرف به دنبال خواهد داشت.

 • در آخر؛ اهداف اساسی مشاوره پیش از ازدواج را بدانید

به طور کلی مشاوره پیش از ازدواج 3 هدف اساسی و مهم را دنبال می کند که به شرح زیر است:

 1. بررسی آمادگی زوجین برای ازدواج
 2.  ارزیابی همسانی زوجین و به اصطلاح هم کف بودن آن ها
 3. ارزیابی مهارت های زندگی مشترک زوجین

زمانی که دو نفر تصمیم به ازدواج با یکدیگر می گیرند شاهد این خواهیم بود که مقدمات ازدواج خود را فراهم می کنند اما اگر بخواهیم به طور دقیق تر به این مسئله نگاه کنیم متوجه می شویم که این افراد در واقع در حال آماده شدن برای عروسی هستند تا ازدواج!

خرید طلا، کرایه لباس و سفره عقد، سفارش و خرید کارت دعوت برای میهمان ها، تهیه و سفارش غذا، اجاره سالن و سفارش کیک و…. تنها مقدمات برگزاری مراسم عروسی هستند که تمام این تدارکات در نهایت در شب عروسی به اتمام می رسند و ظاهرا همه چیز طبق برنامه و پسندیده پیش رفته است.

اما آیا به این اندیشیده اید که زوجین در تصمیماتی همچون برنامه ریزی مالی، سپری کردن اوقات فراغت، مسئولیت پذیری، اعتقادات دینی و مذهبی، قضاوت و… بایکدیگر توافق دارند یا خیر؟ با کدام یک از این تشریفات یا کدام یک از وسایل جهیزیه می توان از بروز اختلاف در این مسائل جلوگیری نمود؟

مشاوره پیش از ازدوج

اگر داد و فریاد شما بر سر چنین مسائلی بلند شود و به گوش همسایه ها برسد باز هم همه چیز پسندیده و آبرومندانه پیش خواهد رفت؟

قطعا چنین نخواهد بود پس به این نتیجه می رسیم که تشریفات ازدواج و جهیزیه هر چقدر هم که عالی و مجلل باشد تضمینی برای دوام زندگی مشترک نخواهد بود لذا هدف اصلی مشاوره پیش از ازدواج، کمک به افراد برای انتخاب زوج مناسب است، این مرحله مهمترین مرحله‌ مشاوره ازدواج است زیرا در صورت هدایت صحیح، موجب تامین بهداشت روانی خانواده می ‌شود

اهمیت مشاوره ازدواج در اصفهان و یا هر شهری که هستید زمانی مشخص خواهد شد که به این درک از زندگی رسیده باشید که انسان ها از یکدیگر شناخت کافی ندارند و برای درک و سازش با یکدیگر به آموزش ها و شناخت کافی نیازمند هستند؛ با وجود اینکه می دانیم هیچ فردی کامل نیست و نواقصی دارد، می توانیم به همین منظور و به جهت فراگیری آموزش های لازم برای داشتن عمل و عکس العمل های به موقع در حین بروز اختلافات عقیده ای از مشاوره ازدواج کمک بگیریم تا در نهایت زندگی سرشار از شیرینی را تجربه کنیم.

مهمترین سوالاتی که در مشاوره پیش از ازدواج پرسیده می شوند!!

در جلسات مشاوره ازدواج در اصفهان، چه پیش از شروع زندگی مشترک و برای کمک به تصمیم گیری شما برای انتخاب یک فرد به عنوان همسر، برگزار شود و چه به شکل مشاوره ازدواج یا زوج درمانی و برای حل مشکلات زناشویی صورت بگیرد، حتما سوالات متعددی از شما پرسیده خواهد شد.

این پرسش ها باعث شناخت هر چه بیشتر شما و طرف مقابلتان شده و کلیدهایی را از شخصیت و نوع ارتباطتان به دست مشاور خواهد داد. در این بخش از مقاله، به بررسی پرسش هایی خواهیم پرداخت که در جلسات مشاوره ازدواج مطرح می شوند.

موفقیت یا شکست رابطه زناشویی شما، به چگونگی مدیریت تعدادی از مسائل شخصی و خانوادگی، از خود ارتباط گرفته تا تصمیمات مالی، فرزندان و رابطه جنسی بستگی دارد، بنابراین بسیار مهم است که هر دوی شما بدانید که چه چیزی پیش روی شماست.

ازدواج، تعهدی بین دو فرد است که دیدگاه های متفاوتی درباره مسائل مختلف دارند. مطالعات متعددی که در طول سالیان انجام شده اند نشان داده اند که صحبت درباره این مسائل پیش از عقد و عروسی و شروع زندگی مشترک، به طرز چشم گیری بر موفقیت یک ازدواج تاثیرگذار است.

به همین دلیل است که مشاوره ازدواج در اصفهان، شامل سوالات مشاوره ازدواج رایج اما بسیار مهم است که قلب یک ازدواج سالم را هدف می گیرند. شما می توانید خودتان هم همین پرسش ها را از طرف مقابل پرسیده و شناخت بیشتری از او به دست بیاورید.

سوالات پیش از ازدواج

در این بخش از مقاله، این سوالات مشاوره ازدواج را برای شما گردآوری کرده ایم تا بهتر بدانید که شخص مورد نظر شما از زندگی زناشویی چه خواسته و چه هدفی دارد.

اهداف ارتباطی از جمله سوالات مشاوره ازدواج

 • چرا ازدواج می کنیم؟
 • به عنوان یک زوج، چه انتظاری از زندگی خود داریم؟
 •  آیا فکر می کنی که رابطه ما بعد از ازدواج تغییر خواهد کرد؟
 • تصور می کنی که در ۳۰ یا ۴۰ سال آینده مشغول چه کارهایی باشیم؟
 • خودت را چطور توصیف می کنی؟
 • فکر می کنی من تو را چطور می بینم؟

عادت های شخصی

 • فکر می کنی آیا مهم است که سابقه مشکلات جسمی و ذهنی یکدیگر را بدانیم؟
 • آیا تاکنون کسی را کتک زده ای؟
 •  آیا سابقه جرم داری؟
 • آیا در تمیز کردن دستشویی کمک می کنی؟
 • قرار است وظایف را چطور تقسیم کنیم؟

عقاید معنوی

 • آیا مذهب نقش مهمی در زندگی تو ایفا می کند؟
 • آیا فکر می کنی که ایمان و عقاید مذهبی در ازدواج مهم هستند؟
 • تصور تو از خدا چیست؟

مسائل مالی، یکی از مهم ترین سوالات مشاوره ازدواج

 • آیا امکان دارد که درباره پول صحبت کنیم؟
 • آیا ترجیح می دهی که پول را خرج کنی یا ذخیره؟
 • آیا تصمیم داری که حساب دخل و خرج زندگی را داشته باشی؟
 •  اهداف مالی ما چه چیزهایی هستند؟
 • چه کسی مسئول چک کردن پرداخت بدهی ها خواهد بود؟
 •  آیا رفتن به سینما یا سفرهای هر ساله را لازم می دانی یا یک کار لوکس؟
 •  آیا سرمایه یا بدهی بزرگی داری؟
 •  برنامه ما برای خرید خانه چیست؟
 • آیا هر دوی ما خواهیم دانست که اسناد مالی مهم در کجا قرار دارند؟

تمامی سوالات مشاوره ازدواج را که در بالا برای شما آوردیم را به ذهن بسپارید و یا روی یک برگه کاغذ یادداشت کنید و از آن ها در جلسات مشاوره و یا جلسات آشنایی استفاده کنید!!

همه چیز در مورد مشاوره ازدواج آنلاین و مشاوره ازدواج تلفنی

مشاوره ازدواج در اصفهان، هم به صورت حضوری و هم به صورت آنلاین و تلفنی در مرکز مشاوره تلفنی در اصفهان مهرآیین به شما ارائه می شود. با اینکه در مشاوره ازدواج آنلاین و مشاوره ازدواج تلفنی، برخلاف روش سنتی و حضوری، امکان تعامل شخصی در طول جلسات وجود ندارد، اما این راهکار جدید، امکانی را فراهم آورده است که مشاوران و تراپیست ها، اشکال مختلف درمان های از راه دور را برای افراد بیشتری که در مکان های مختلف هستند، و شاید امکان حضور در مرکز مشاوره ازدواج را نداشته باشند، ارائه کنند.

مشاوره ازدواج آنلاین

به چه دلیل مشاوره ازدواج آنلاین و مشاوره ازدواج تلفنی را انتخاب کنیم؟

مشاوره ازدواج از راه دور، شامل استفاده از سرویس های تلفن، چت، ویدئو یا ایمیل و به طور کلی ابزارهای مختلف تکنولوژی ارتباطات برای راهنمایی افراد برای حل چالش های خود به شمار می رود.

برخی از متخصصان در زمینه مشاوره ازدواج در اصفهان، ممکن است روش های مشاوره ازدواج آنلاین و مشاوره ازدواج تلفنی را به عنوان یکی از گزینه های ممکن برای ارتباط با افرادی که به دنبال درمان یا یاری هستند، انتخاب کنند. گروهی دیگر، اساسا این شکل درمان را ترجیح می دهند، چرا که می توانند با استفاده از آن، زمانی که در خانه یا مسافرت هستند هم، مشاوره ازدواج را به مراجعین یا درمان جویان خود ارائه کنند.

همچنین مشاوره ازدواج آنلاین و تلفنی، ممکن است هم به صورت یک درمان مستقل و هم در ترکیب با روش های حضوری برای افرادی که در شرف ازدواج هستند یا در زمینه زندگی زناشویی خود به مشکل برخورده اند، فراهم شود.

در بعضی موارد، مشاور یا تراپیست، عمل مشاوره را در دفتر خود انجام می دهد، اما در زمان هایی که فرد مراجع در سفر است یا به هر دلیلی نمی تواند به دفتر مشاوره ازدواج رفت و آمد کند، این شکل از مشاوره را در اولویت قرار می دهد.

مشاوره ازدواج تلفنی و آنلاین، می تواند یک گزینه عالی برای کسانی باشد که به هر دلیل، در دسترسی به مشاور یا روان شناس، با مشکل مواجه هستند. این مورد بخصوص در مورد مشاوره های بعد از ازدواج پیش می آید، مثلا زمانی که همسر فرد درمان جو، از رفتن به دفتر مشاور سرباز می زند یا موقعیتی اورژانسی پیش آمده است که نیاز به حرف زدن فوری با مشاور وجود دارد.

بعضی از افراد، در ارتباط از طریق ایمیل و تلفن نسبت به ارتباط شخصی بسیار راحت تر هستند و مشکلات خود را بهتر بازگو می کنند. برخی دیگر، از آنجا که نمی دانند دقیقا چه زمانی به صحبت با مشاور یا پشتیبانی او احتیاج دارند، دسترسی سریع از طریق مشاوره تلفنی یا آنلاین را ترجیح می دهند.

همچنین ممکن است شرکت در جلسات مشاوره ازدواج از راه دور برای افرادی که با جلسات روان درمانی و تراپی یا مشاوره ازدواج آشنایی ندارند، ساده تر باشد.

مشاوره ازدواج تلفنی

مشاوره ازدواج تلفنی یا آنلاین برای چه کسانی مناسب است؟

مشاوره ازدواج در اصفهان و یا تمامی شهر ها از راه دور، یک گزینه بسیار عالی برای افرادی است که به دلیل دوری راه، وضعیت فیزیکی یا روانی، وجود مشکلاتی در رفت و آمد، محدودیت خروج از خانه و اورژانسی بودن نیاز به صحبت با یک مشاور یا روان شناس، نمی توانند در جلسات مشاوره حضوری شرکت کنند.

در واقع این گونه مشاوره های ازدواج، مانند بسیاری از خدمات دیگری که در سال های اخیر به صورت آنلاین و غیر حضوری ارائه می شوند، در واقع بروز خدمات مشاوره و روان شناسی در دنیای دیجیتال هستند.

همه چیز در مورد تست مشاوره ازدواج

هیچ نکته غلط یا غیر رمانتیکی در ارزیابی میزان انطباق شما و فرد مورد نظرتان برای ازدواج و تخمین موفقیت این رابطه، وجود ندارد. با پیچیده شدن هرچه بیشتر زندگی همه ما، لزوم توافق بر سر مسائلی مانند پول، قراردادهای پیش از ازدواج، محل زندگی پس از ازدواج، تعداد فرزندان و رفاه آنها، میزان ارتباط با خانواده های دو طرف، خط قرمزها و بسیاری از موارد دیگر، افزایش می یابد.

در مرکز مشاوره تلفنی در اصفهان مهرآیین و در طی جلسات مشاوره ازدواج در اصفهان، تست های متعددی را برای شما فراهم کرده ایم که میزان هماهنگی شما و فرد مورد نظرتان را به بوته آزمایش گذاشته و دید شفاف تری از شخصیت هر دوی شما و همچنین شکل ارتباطتان به شما ارائه می کند.

در ادامه این قسمت از مقاله، با خلاصه ای از اهداف و موضوعات چندین تست مشاوره ازدواج آشنا خواهید شد.

 • تست مشاوره ازدواج در زمینه میزان آگاهی طرفین

شناختن و درک کردن طرف مقابل و گذشته منحصر به فرد او، یک عامل کلیدی در برقراری یک رابطه رضایت بخش بوده و در همین نقطه است که تست میزان آگاهی طرفین، اهمیت می یابد.

حتما شما هم قبول دارید که دادن پاسخ دقیق به ده پرسش، به زمان و زحمت زیادی نیاز ندارد. زمانی که سوال ها به اتمام رسیدند، امتیازی در بازه ۰ تا ۱۰۰ به شما داده می شود: امتیاز بالاتر به معنای وجود شناخت خوب و امتیازهای پایین تر به معنای نیاز به تلاش بیشتر است.

در واقع امتیاز پایین به معنی کمبود صمیمیت بین شما دو نفر یا کافی نبودن توجه و مراقبت طرفین نسبت به یکدیگر است. در ادامه، به نمونه هایی از پرسش های این تست مشاوره ازدواج اشاره می شود:

 • شما دقیقا می دانید که چرا طرف مقابل، شما را انتخاب کرده است. (پاسخ درست یا نادرست)
 • شما می توانید بگویید که شادترین زمان در زندگی طرف مقابلتان چه وقتی بوده است. (درست یا نادرست)
 • شما می توانید اکثر چالش هایی را که طرف مقابلتان با آنها مواجه است، نام ببرید. (درست یا نادرست)

و غیره.

تست مشاوره ازدواج

 • تست مشاوره ازدواج در زمینه ارزیابی ارتباط شما

این تست مشاوره ازدواج برای ارزیابی ارتباط واقعی شما طراحی شده است. آیا ارتباط و تعامل شما خوب است و می تواند بهتر شود یا اینکه، آنچه بین شما وجود دارد، رابطه ای خطرناک محسوب می شود؟

این تست که در مشاوره ازدواج در اصفهان ارائه شده و در یافتن پاسخ به شما کمک می کند. بر اساس امتیازی که در این تست به دست می آورید، یکی از چهار نتیجه زیر به شما داده می شود:

 1. رابطه شما یک تعامل سالم و بسیار خوب است که می توانید قسمت هایی از آن را بهبود ببخشید.
 2. رابطه شما در حد میانگین قرار دارد و به اندازه کافی خوب است، اما نمی توان صفت عالی را به آن اختصاص داد. قطعا فضاهایی در ارتباط شما وجود دارند که باید به طور جدی روی آنها کار کنید.
 3. رابطه شما، مشکلات فراوانی دارد و بسیاری از قسمت های آن به بهبود نیاز دارند.
 4. به نظر می رسد که رابطه شما شکست خورده است. اما اگر علاقه دارید که آن را حفظ کنید، بهتر است همین حالا دست به کار شوید.

تست مشاوره ازدواج در اصفهان

 • تست انتظارات در مقابل واقعیت

افراد بسیاری و بخصوص خانم ها، درباره یک رابطه ایده آل، در ذهن خود فانتزی می سازند. اما متاسفانه، واقعیت همیشه در راستای آرزوهای ما درباره عشق و رابطه عاشقانه نیست.

خواه شما در افکار خود یک تصویر عالی از یک رابطه بی نقص داشته و خواه در شمار افرادی قرار بگیرید که هرگز به خود اجازه رویاپردازی را نداده اند، از این تست مشاوره ازدواج نفع خواهید برد.

برای انجام این تست، باید تمامی باکس های موجود در قسمت رابطه ایده آل خود و سپس تمامی باکس های موجود در قسمت رابطه واقعی خود را تیک بزنید. این تست طوری طراحی شده است که دو پاسخ شما را با هم مقایسه کرده و نمره ای را در بازه صفر تا صد به شما اختصاص می دهد.

 • تست مشاوره ازدواج در زمینه دوست داشتن و درک طرف مقابل

ممکن است عجیب به نظر برسد، اما گاهی اوقات ما درباره احساسات خودمان هم مطمئن نیستیم. گرچه به وجود آمدن عشق و علاقه پس از ازدواج، امری کاملا طبیعی است، اما دوست داشتن طرف مقابل، پیش از متعهد شدن به او هم می تواند بسیار تاثیرگذار باشد.

به شکل مشابه، داشتن درک زیاد از شخصیت او به شما کمک می کند تا بتوانید واکنش هایش را پیش بینی کرده و ارتباط بهتری را برقرار کنید. این تست مشاوره ازدواج در اصفهان از ۳۰ پرسش تشکیل شده است و نتیجه آن در زمینه درک و جذب احساسی، می تواند بالا، حد میانه یا پایین باشد.

تست مشاوره ازدواج

نمونه هایی از پرسش های این تست را در ادامه مشاهده می کنید:

 1. من حاضرم که برنامه های خود را به خاطر بودن با طرف مقابلم تغییر دهم.
 2. من می توانم چیزهای مرتبط با او را بدون توضیح خواستن، کاملا درک کنم.
 3. وقتی کنار او هستم، احساس راحتی و آرامش می کنم.
 4. احساس می کنم می توانم مغز او را بخوانم.

و غیره.

 • تست مشاوره ازدواج در زمینه اطمینان از وجود عشق در میان طرفین

این تست، شکل دیگری از پرسش های «آیا طرف مقابل خود را دوست دارم؟» است که سوال هایی تفکر برانگیز را درباره احساسات شما شامل می شود.

پاسخ دادن به چهارده سوال این تست، تنها به صرف چند دقیقه زمان نیاز دارد و نتیجه آن یکی از دو مورد زیر است:

 1. شما عاشق هستید!
 2. به نظر می رسد که هنوز عاشق این فرد نشده اید.

اما بهترین بخش این تست مشاوره ازدواج آن است که به سادگی می توان آن را به یک تست «آیا طرف مقابل مرا دوست دارد؟» تبدیل کرد.

تست مشاوره ازدواج در اصفهان

پس برای آنکه از وجود عشق میان خودتان مطمئن شوید، به چند نمونه از پرسش های این تست که در ادامه به آنها اشاره شده است، توجه فرمایید:

 • طرف مقابل به من اعتماد دارد. (کاملا موافق- نسبتا موافق- کاملا مخالف- نسبتا مخالف)
 • من کاملا مطمئنم که او مرا دوست دارد و نسبت به من متعهد است. (کاملا موافق- نسبتا موافق- کاملا مخالف- نسبتا مخالف)
 • طرف مقابل من بسیار باهوش است. (کاملا موافق- نسبتا موافق- کاملا مخالف- نسبتا مخالف)

و غیره.

 •  تست مشاوره ازدواج در زمینه میزان سازگاری

این تست مشاوره ازدواج، تیپ شخصیتی شما و طرف مقابلتان را ارزیابی کرده و بر اساس آن، میزان سازگاری شما را می سنجد.

 

مرکز مشاوره ازدواج ارزان در اصفهان

 • آیا شما یا یکی از عزیزانتان با مسائلی از قبیل اضطراب، افسردگی، اختلال وسواس یا مشکلات یادگیری دست و پنجه نرم می کنید؟
 • آیا برای حل مشکلات موجود در زندگی زناشویی خود به دنبال یک فرد امن و متخصص به منظور مشاوره ازدواج در اصفهان هستید؟

ما در مرکز مشاوره ازدواج ارزان در اصفهان مهر آیین، برای خدمت رسانی به شما گرد آمده ایم و برای کمک به کشف و حل مشکلاتتان، امکان مشاوره های مبتنی بر شواهد و ارزیابی های روانی جامع را فراهم کرده ایم.

مرکز مشاوره ارزان در اصفهان

ماموریت ما در مرکز مشاوره مهر آیین، یاری کودکان، نوجوانان و بزرگسالان برای بهبود سلامت روانی و احساسی آنهاست. ما باور داریم که مراقبت دلسوزانه و درک عمیق، زمانی که با دانش روان شناسی معاصر ترکیب شود، بهترین بستر را برای درمان بیماری ها و یافتن روش های تازه برای حل مسئله پدید می آورد.

در این قسمت از مطلب، با خدمات این مرکز مشاوره ازدواج در اصفهان بیشتر آشنا می شوید.

در صورت مشاهده چه علائمی بهتر است به مرکز مشاوره ازدواج ارزان در اصفهان مراجعه کنید؟

خدماتی که مرکز مشاوره ازدواج ارزان در اصفهان مهر آیین برای جوانان و بزرگسالان ارائه می دهد بر بهبود روابط (روابط دو طرف که قصد ازدواج با هم را دارند، روابط زناشویی و روابط بین دختران و پسران)، ایجاد تعادل در تعهدات آکادمیک و شغلی، مدیریت احساسات و تمرین مراقبت از ذهن، متمرکز هستند.

مواردی که در ادامه به آنها اشاره می شود، نشانه های هشداردهنده ای هستند که اگر در شما وجود دارند، بهتر است شرکت در جلسات مشاوره ازدواج یا مشاوره فردی را در برنامه خود قرار دهید:

مرکز مشاوره ازدواج ارزان در اصفهان

 • از دست دادن علاقه و انگیزه به کارهای مختلف
 • انزوای اجتماعی
 • وجود مشکل در روابط (طلاق، جدایی، دشواری ارتباط با جنس مخالف و غیره)
 • وجود افکار خودکشی
 • نگرانی مداوم و ثابت
 • اختلالات خواب
 • تروما یا از دست دادن یک عزیز
 • تغییر در میل جنسی
 • قرار گرفتن در تحولات اساسی زندگی (ازدواج، طلاق، تغییر شغل و غیره)
 • عملکرد پایین در شغل یا تحصیل
 • احساس پایین بودن انرژی یا افسردگی
 • وابستگی به الکل یا مواد مخدر

ساده ترین راه برای اینکه تعیین کنیم که آیا ارائه خدمات مشاوره به یک فرد، منفعت دارد یا خیر، شناسایی مشکل خاص آن شخص یا حوزه اختلال عملکرد اوست.

مرکز مشاوره ارزن در اصفهان مهرآیین

برای مثال، احساس بی انگیزگی ممکن است شما را از رفتن به دانشگاه یا محل کارتان بازدارد. به طور مشابه، ناهنجاری های رفتاری مانند نوشیدن الکل برای کاهش احساس ناراحتی، ممکن است مانع از گذراندن وقت با دوستان یا عزیزانتان شود، یا این احتمال وجود دارد که به تازگی با یک حادثه تروماتیک مواجه بوده و با وجود اینکه خطری شما را تهدید نمی کند، دچار احساس عدم امنیت باشید.

اگر به هر دلیلی احساس می کنید که مسیر زندگیتان به سمتی که قصد آن را داشته اید نمی رود، دیگر صبر کردن جایز نیست. روان درمانی در مرکز مشاوره ازدواج ارزان در اصفهان مهر آیین به شما کمک می کند تا به شکل موثرتری با دشواری های زندگی مقابله کرده و به فردی شادتر و سالم تر تبدیل شوید.

7 دیدگاه

 • سلام وقتتون بخیر . من تعریف مرکز شما را برای مشاوره ازدواج در اصفهان تا حالا از خیلی افراد شنیدم و اونا بهم گفتن که مشاوره های شما واقعا یک نوع تضمین قبل از شروع زندگیه مشترکه . حالا میخواستم بپرسم برای مشاوره و انجام این تست هایی که راجبش توضیح داده بودین چطوری میشه وقت گرفت و زمان برگزاری جلسات چقدر طول میکشه و آیا لازمه که هر دو نفر حضور داشته باشند یا به صورت جداگانه هم امکان پذیره ؟ و در اخر اینکه بخاطر تنوع زیادی که در زمینه انجام انواع تست ها دارید ، آیا لازمه برای یک زوج که قبل از ازدواج تمامی این تست ها را انجام بدن یا نه ؟

  • سلام. هم به صورت جداگانه امکان پذیر هست و هم به صورت زوج. برای کسب تمامی اطلاعات در مورد مشاوره ازدواج با این شماره تلفت تماس بگیرید :09136400103

 • سلام ممنون از مطالب و راهنمایی های خوبتون و هم چنین ویدئویی که گذاشتید . اینجوری طرفین با شناخت بهتری می تونند تصمیم به ازدواج بگیرند و بعدا کمتر دچار مشکل شوند . مشاوره تلفنی که در نظر گرفتید خیلی راهکار مناسبیه چون خیلی ها امکان مشاوره حضوری براشون مقدور نیست .

 • سلام من به تازگی با آقایی برای ازدواج اشنا شدم و به دنبال شناخت بهتر و عمیق تر رفتار و شخصیت ایشون هستم. مرکز مشاوره مهرایین کلاس هایی در این زمینه برگزار نمیکنه؟ به نظر شما چند ماه بعد از اشنایی میتونیم به مراکز مراجعه کنیم؟

  • سلام شما همون در ایتدای آشنایی هم کلاس ها و جلساتی هست که می تونید شرکت کنید حتما برای خبر گرفتن از این جلسات مشاوره ازدواج با این شماره تلفن تماس بفرمایید 09136400103

 • سلام وقت بخیر
  دو سوال داشتم
  -برای رزرو نوبت مشاوره ازدواج بصورت آنلاین امکان تماس از طریق واتساپ ممکن است؟
  – برای جلسه مشاوره پیش از ازداج با همسر هم امکان جلسه آنلاین وجود دارد؟

  ممنون میشم پاسخ بدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *